esmaspäev, 6. oktoober 2008

Väikesed võidud seoses 2009. aasta eelarvegaSuve kuumematel päevadel, kui iga nädal saabus mõni halb uudis seoses tulevase aasta riigieelarvega, kutsusime peaministrit, rahandusministrit ning haridusministrit üles pingutusteks, et täita valitsuse poolt kevadel antud lubadust haridust ja õpilasi eelarve kärbete käigus säästa.

Tundub, et juba enne Riigikogu debattide algust tuleva aasta eelarve suhtes, on õnnestunud avalikkuse suurel toel koolilõuna tänasel tasemel päästa, sest Haridusministeerium kinnitas -- omavalitsustele makstava koolilõuna toetus jääb tänavusega samale tasemele ehk siis 12 kroonile koolilõuna kohta.

Me kõik teame, mis on viimasel ajal juhtunud toiduainete hindadega, nii et normaalses olukorras poleks koolitoidu hinna jäämises samale tasemele midagi rõõmustavat. Seda enam, et Eesti planeeritav järgmise aasta riigieelarve on 98 miljardit krooni, millele koolitoidutoetuse kaotamine annaks juurde alla 0,15 protsendi ehk 135 miljonit krooni. See ei oleks päästnud eelarvet, kuid mõjutanud ligi 100 000 põhikooliõpilast. Pika koolipäeva jooksul läheb igal koolilapsed kõht tühjaks ja panna just nemad esimesena löögi alla, oli väga küüniline plaan. Haridusminister Lukase kiituseks pole temas piisavalt küünilisust ning vastupidi lisaks koolilastele on ta hea seisnud ka õpetajate palga eest.

Kommentaare ei ole: