neljapäev, 23. aprill 2009

Sotside segane jutt


Tundub, et Ivari Padar ei armasta enam oma tööd. Seda, et ta vabastatakse raskest koormast juba enne eurovalimisi, kostub aina enamatest allikatest.
Olgem ausad, sotside endise esimehe Padari suust tulevad sõnumid on ka enam kui segased. Ühelt poolt seletab ta Eesti Panga 12,3 protsendilisest majanduslanguse prognoosist tulenevaid samme nii: Kõik need teemad on letis," vastas rahandusminister Ivari Padar küsimusele, kas kaalukausil on emapalga maksmise lõpetamine, õpetajate palga ja pensionide alandamine, muud sotsiaalkulud ning tulumaksu ühe-ja käibemaksu kaheprotsendine tõstmine. „Selge on see, et siin tuleb lahendusi otsida kõige vahel ja ühtegi must-valget teemat pole. Kui eesmärk on tulemus, siis on selge, et kärpida tuleb."

Seega lugedes Eesti Päevalehte jätab Padar mulje, et kärpimaks veel 8,5 miljardit, minnakse sotside juhtimisel julgelt koalitsioonileppe kallale. Samas sõnad jäävad sõnadeks ning kui aeg on sotside nägu tegudeks küps, siis on tulemuseks vaikiv Reformierakonna toetamine.

Viimane tegu oli vaid 2 nädalat tagasi, kui rahandusminister Ivari Padar, et ta ei toeta astmelist tulumaksu põhjusel, et:

Eesti Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valitsusliidu programm aastateks 2007–2011 näeb ette ühtse tulumaksumäära säilitamise.

Seega on sotsidele igaks oma programmilisest põhimõttest loobumiseks piisav põhjendus olemas, kuna 2 aastat tagasi sõlmitud koalitsioonilepe on tänaseks praktiliselt tühi paber, siis ei saagi midagi majandusolukorra leevendamiseks teha.

Kommentaare ei ole: