esmaspäev, 17. jaanuar 2011

Soovitusi gripihooajaksTaas on aeg, kus inimesi langeb loogu tõvevoodisse. Samas on olemas paar head nippi, mis aitasid mind terve eelmise seagripihirmu-talve tervena püsida. Midagi pole parata, tervena veedetud talv tegi veidi uljaks ja nii olen selleks korraks siiski pisiku kinni püüdnud. Aga endale meelespeaks ja teistele soojaks soovituseks annan nüüd teadmise edasi.

Minu hea arstist sõber on oma lapsi säästnud tablettide neelamisest ühe lihtsa asjaga. Kohe kui lapse pilgus on väiksemgi läige ja vihje võimalikule haigusealgele, keedetakse suur pott tulist vett ja tehakse sinepipulbriga jalavanne. Kõik mis sobib lastele, on ka vanainimestele ohutu. Nii on ka minu koduapteegis viimastel talvedel sinepipulber ootamas. Kui õiget aega mitte maha magada, siis aitab esimesel haiguse-eelsel õhtul kümneminutilisest tulisest jalavannist, seejärel villastest sokkidest ja pikast ööunest ning järgmisel päeval võib asuda taas töiste toimetuste juurde.

Teiseks talviseks abinõuks on emalt saadud ingverijoogi retsept:

Koorid ja riivid paraja pöidlapikkuse ingverijupi, kallad selle keeva veega üle. Minuti pärast kurnad, lisad poole sidruni mahla ja küllusliku lusikatäie mett. Vähe sellest, et jook on maitsev ja annab sisemiselt sooja, ingveris olevad aromaatsed õlid stimuleerivad ka kopsude tööd ja kergendavad köha.

Kolmandaks tervena püsimise nipiks on aga võimalikult sageli kopse ventileerida. Ehk inimkeeli – organismist peab läbi käima võimalikult suures koguses värsket õhku ja seda saab õues pikema aja jooksul intensiivselt liikudes. Suusa- ja uisufännid ilmselt teavad, millest ma räägin.

1 kommentaar:

Ilme ütles ...

Aitäh ingverijoogi retsepti lisamise eest, oli tõesti väga hää!