teisipäev, 24. märts 2009

Kas Pihl on sots või miilits?Dialoog:
A: ma olen ikka sotse valinud, aga nüüd enam ei saa, kui nende eesotsas on miilits.
M: no ära muretse, nad tegid Vaino Väljasega sama moodi kui Ivari Padariga nüüd. Saatsid eest ära Nicaraguasse, aga tema tuli ikka tagasi...

Mälu järgi kirja pandud paari kuu tagusest Rahva Oma Kaitsest.

Palusin möödunud nädalal Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioonilt toetust Keskerakonna astmelise tulumaksu eelnõule, millega kehtestatakse kõrgem maksumäär sissetulekule, mis ületab 25 000 krooni kuus. Eiki Nestor, tänane fraktsiooni esimees ja kui uskuda Kärt Anvelti, siis tulevane rahandusminister polnud meie eelnõu kiitmisel kitsi. Pikk jutt lühidalt kokku võttes – kõige asjalikum astmelise tulumaksu eelnõu, mis seni Riigikogus menetlusse jõudnud.

Mulle andis lootust sotside toetusele ka Jüri Pihli kampaaniakõne, mille ta pidas enne erakonna esimeheks valimist. Kuidagi tundus, valitsusjuhi eeskuju, kes väledalt kui saarmas oma sõnu sööb, pole talle veel nakanud. Võta näpust, tänases Pealinna lehes lajatab Pihl, et astmeline tulumaks „on keskerakondlaste primitiivne retoorika. Oma ettepanekud esitame enne parlamendivalimisi 2010. aastal.”

Ehk meie poliitilisse tippu on saabunud uus „sotsiaaldemokraat” kes vaid sõnades räägib sotsiaalsetest põhimõtetest, kuid tegelikult ajab karmi käe poliitikat ja seega on enam kui tõenäoline, et ka antud eelnõu puhul hääletab sotside fraktsioon käsukorras vastu. Vabandades end, et muidu visataks nad koalitsioonist välja. Andsin küll nõu, et reformerite kombe kohaselt visatakse nad välja mitte sellepärast, mida nad teevad, vaid seetõttu, et ajastus on sobilik. Käigu nad enne kasvõi terve aasta kikivarvul. Koalitsioonivahetuseks reformerite poolt pole kogemuse põhjal vaja enamat, kui vajadust "uue" näo järele. Seega loodan endiselt, et sotside fraktsioon ei ole veel tömbiks tehtud ja toetab astmelise tulumaksu eelnõu, sest see on kooskõlas ka nende programmis sätestatud põhimõtetega.

Kommentaare ei ole: