pühapäev, 14. veebruar 2010

Tiigriaasta horoskoop

Täna on selline läila päev, kus lapsed keskenduvad südamekestega asjadele ja nende emad loevad horoskoope. Või siis vastupidi. Igatahes nagu on selgunud, läks aasta tagasi siinse lehe püvliaasta horoskoop täitsa täppi: draakoniaastal sündinud Keit Pentust ootas oktoobris suuremat sorti pettumus, maoaasta Ivari Padar vingerdas välja tõsistest raskustest (mida muu see rahandusministri amet tema jaoks oli ja vaid vingerdamiseks saab nimetada nappide häältega Euroopa Parlamenti saamist). Põhiline aga – hobuseaastal sündinutele jätkus rohkelt armurõõmu ja viljad on sündimas käesoleval aastal. Seega, tuleb ka Tiigriaastaks ennustada rohkelt rõõmu ja veidi vähem raskusi. Või siis vastupidi.

Seega uue hooga edasi ja vaatame, mida toob Tiiger.

Horoskoop aastaks 2010

Rott (Mart Laar, Siim Kallas)

Roti jaoks on Tiigriaasta keeruline, sest teda ärritab Tiigri idealism. Rott on riskialtis ning püüab avantüüre kasutades kasvatada oma mõjuvõimu, kuid aasta lõpuks on ta väsinud ning valmis andma otsustusõiguse mõnele nooremale ning aktiivsemale pereliikmele või äris partnerile. Suuri muutusi tegema veenavad eelkõige sõbrad, kellel on sellel aastal Rotile erakordselt suur mõju.

Pühvel (Barack Obama, Sven Mikser)

Pühvlil võib ette tulla kokkupõrkeid agressiivsete konkurentidega ning aasta jooksul tuleb ületada rohkelt takistusi. Hea kogu selle mure juures on see, et Pühvlile võib rünnaku alla sattumine hoopis innustavalt mõjuda ja aidata lahendada seni lahendamatuna näivaid keerulisi küsimusi. Väike tagant utsitamine ja Põhvel saavutab tänavu veel rotiaastal veel vaid unistusena paistnud eesmärke.

Tiiger (Edgar Savisaar, Maret Maripuu, Mailis Reps, Ksenija Balta)

Tiiger on alati käivitanud muutusi ning tema jaoks tähendab uue tsükli algus seda, et laotakse alusmüür järgnevaks tosinaks aastaks. See aasta on pikemate tulevikuplaanide tegemise aasta. Tiigrit ootab edu siis, kui tegutseb laiema eesmärgi nimel ning kaitseb inimeste kollektiivseid huvisid.

Kass/Jänes (Gordon Brown, Indrek Tarand, Sarah Palin)

Kass on tiigri vaguram koopia ja Tiigriaastal peab ta vältima konflikte, sest pisike tüli kipub Tiigriaastal Kassi jaoks käituma veerema lastud lumepallina, mis kiirelt võtab laviini mõõtmed. Sur tüli aga purustab partnerlussuhteid. Seega on võtmesõnadeks rahu ja vaikus.

Draakon (Marju Lauristin, Kadri Simson, Keit Pentus ja Laine Jänes)

Draakonit ootab suur ebastabiilsus, samas toob Tiigriaasta rohkelt põnevaid kogemusi ja paljutõotavaid muutusi. Konkurents tiheneb ja Draakon võib palju aega ja vaeva kulutada oma meeskonna intriigidele. Aasta soosib rasket tööd ja otstarbekam on oma energiat kulutada vastaste vastu astumiseks. Kui Draakon keskendub koostööle ja paneb seljad kokku tugevate partneritega, siis teostatakse edukalt kõik ette võetud ülesanded.

Madu (Toomas-Hendrik Ilves, Ester Tuiksoo, Kalle Laanet, Ivari Padar)

Maol on suur oht kaotada Tiigriaasta suurtes muudatustes oma tasakaal ning külm närv. Rahmeldamine, stress ja kiired muutused ei lase Maol end mugavalt tunda, kuid kasutades kainet mõistust oskab Madu end sellest kõigest taanduda ning valmistub Kassiaasta hüppeks.


Hobune (Jaak Aaviksoo, Juhan Parts, Jüri Pihl, Jüri Ratas, Carmen Kass, Angela Merkel)

Hobune on oodanud pikalt oma ambitsioonikate plaanide teostumist ning Tiigriaastal on võimalus särada ning haarata ootamatult tekkivatest võimalustest. Aasta soosib reisimist, samas tugevdab olemasolevaid suhteid.

Kits/Lammas (Taavi Rõivas, Matti Vanhanen)

Kits on Tiigrile saakloomaks ja seetõttu tuleb olla alalhoidlik. Kitsekese murekoormat aitavad leevendada toetavad koduseinad. Kuid kohanemine Tiigriaasta muutustega on siiski raske. Meeleolu teeb mõruks kohustuste suurenemine ja sissetuleku vähenemine. Aasta lõppedes on helgemaid meeleolusid vaid siis, kui on aidatud veel suuremaid abivajajaid, heategevus toob tagasi kogu sinna pandud energia ja enamgi.

Ahv (Andrus Ansip, Ene Ergma, Olga Sõtnik, José Manuel Barroso, Mari Kiviniemi)

Ahvi võivad Tiigriaastal üllatada ootamatud takistused. Konfliktidest oleks mõistlik hoiduda, edu võtmeks on endast targemate nõuannete kuulamine. Peab ootama ebasoodsa aja möödumist ning üle olema soovist lükata oma kohustused teiste inimeste õlule. Tiigriaasta möödub Ahvile edukalt, kui ta jääb vaatleja positsioonile.

Kukk (Liis Tappo-Treial)

Kukk on ambitsioonikas, kuid Tiigriaastal pole otstarbekas algatada olulisi muudatusi. Edu tuleb vaid tõsise töö ja suurte pingutuste tulemusena. Raske aasta.

Koer (Enn Eesmaa, Erki Nool)

Koer kuulub oma horoskoobi järgi Tiigriga ühte meeskonda, see aasta on oluline koostöö aeg. Koostöö tähendab ka teatud ohverdusi nii äri- kui ka isiklikus elus, kuid kompromissides on selle aasta võti, mida kroonib edu kõigis eluvaldkondades.

Siga (Hillary Clinton, Siiri Oviir, Priit Toobal)

Siga peab Tiigriaastal hoiduma kergemeelsusest ja hoolimatusest. Kui headel aastatel võis oma tegemisi planeerida kui põhust majaehitust, siis nüüd tuleb iga ettevõetud algatust asuda laduma kui maakivist müüri. Tiigriaasta võib mitmel korral Seale tuua kibeda tunde, et tuleb loovutada enamat kui tahaks.

Kommentaare ei ole: