neljapäev, 8. juuli 2010

Kingime sulle viis aastat tragi elu.

Minu tähelepanu pälvis tänase Postimehe lugu pensioniea kerkimisest. Tegelikult loo kõrval olnud optimistlik sidebar, et tervena elatud aastad eestlastel aina pikenevad. Paraku olen viimastest statistilistest andmekogudest pidevalt kohanud andmeid, et Eesti meeste tervis kipub kogu Euroopast esimesena käest minema.

Hakkasin siis jälgi ajama, et mis on viimasel ajal eestlaste tervisele sellise positiivse kasvu andnud, et Postimehe loo optimistliku tooni õigustada. Tee viis mind statistikaameti blogisse.

Siin on diagramm, mis musta joonena näitab, et Eesti meestel keskmiselt on tervena elatud aastaid 49 ja pool.
http://statistikaamet.files.wordpress.com/2010/03/diagramm-blogisse.png

Aga siin on sama graafiku juurde lisatud tekst, kus statistik lisab sellele tublid kolm ja pool aastat. Nii kerge ongi eestlasi tervendada!

Ning siin on Postimehe lause, et aastatel 2004–2009 kasvas inimeste tervena elatud aastate arv kuue aasta võrra. Eelmisel aastal oli meeste tervena elatav iga 54,8 aastat ja naistel 59 aastat.

Kui mõelda, kuidas saab kuue aastaga tervena elatud iga kasvada samuti kuue aasta võrra, siis lihtsaim on see nii, et kuue aasta jooksul ükski inimene ei haigestunud kroonilisse haigusesse. Aga kindlasti on sellele keerulisem vastus. Kui Sina seda tead, jaga oma teadmist kommentaariumis ka minuga!

Kommentaare ei ole: